Презентація книги Боґуміли Жонґоллович

Презентація книги Боґуміли Жонґоллович

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16 вересня 2011 / 12.00

Центр міської історії, Львів

Відбулась презентація книги Боґуміли Жонґоллович "Jego były "Czerwone maki...".

Найновіша книжка Боґуміли Жонґоллович присвячена життю і творчості Ґвідона Боруцького – першого виконавця пісні "Червоні маки на Монте-Касино", слова для якої написав Фелікс Конарський (Feliks Konarski, сценічне ім’я: Ref-Ren), а музику скомпонував Альфред Шутц (Alfred Schütz). Пісня виникла у ніч проти 18 травня 1944 року як відзначення внеску ІІ польського корпусу під командуванням генерала Владислава Андерса у здобуття німецьких укріплень під Римом і згодом стала своєрідним гімном незалежної Польщі.

Ґвідон Боруцький (Gwidon Borucki, справжнє ім’я: Gwidon Alfred Gottlieb, 1912–2009) народився у Кракові. У 1932 році подався до Львова, де розпочав навчання у Вищій Школі Закордонної Торгівлі (Wyższa Szkoła Handlu Zagranicznego). Щоб заробити на своє утримання, співав у кав’ярні "Циґанерія" Краківського готелю на початку вулиці Пекарської (тепер у цій будівлі міститься Апеляційний суд). Невдовзі стало зрозуміло, що спів стане його основним заняттям. Далі була Варшава, виступи в артистичних кафе й рестораціях, праця у театрі "Варшавський цирульник". На 1937 рік припадає кінодебют Боруцького – у мелодрамі "Професор Вільчур" (режисер Міхал Вашинський).

Після німецько-радянської інвазії 1939 року Боруцький знову опиняється у Львові, де виступає з відомим львівським оркестром Генрика Варса. Разом з цим оркестром він вирушив у гастролі по Радянському Союзу: Москва, Ленінград, Одеса, Київ, Баку, Челябінськ, Харків... Далі у складі ІІ польського корпусу під командуванням генерала Владислава Андерса пройшов шлях від Персії – через Ірак, Палестину, Єгипет – до Італії. 1945 року замешкав у Лондоні. Під іменем Ґвідо Лорена (Guido Lorraine) виступив у понад 40 фільмах. Виступав з концертами, грав у музичних комедіях та оперетах. Записував платівки. У 1959 році перебрався до Австралії. Вів власну телевізійну програму й організовував виступи польських артистів в Австралії.

post picture

Боґуміла Жонґоллович

народилася 9 листопада 1955 року в Слупську (Польща). У 1984 році закінчила післядипломний курс польської філології Ґданського університету, а у 1988 році – післядипломний курс журналістики й видавничої справи факультету журналістики і політичних наук Варшавського університету. Від 1991 року мешкає в Австралії. 2003 року захистила докторську дисертацію зі славістики в Університеті Макварі (Macquarie University) у Сиднеї. Наукові зацікавлення зосереджені довкола долі поляків в Австралії після Другої світової війни. Співпрацює з редакцією Australian Dictionary of Biography i Радіо SBS. Член Союзу Польських Письменників на Чужині (Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie).