Між Москвою і Києвом: Місцева ідентичність в Харкові, 1960-1980-і роки

Між Москвою і Києвом: Місцева ідентичність в Харкові, 1960-1980-і роки

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Маркіян Добчанський

Університет Торонто

29 червня 2017 / 18.00

Центр міської історії, Львів

В лекції йшлось про діячів ідеологічного апарату, які впливали на конструювання радянського міфу Харкова, і які знаходилися "між Москвою і Києвом". За часів хрущовської відлиги прослідковується розвиток пам'яті революції в місті в рамках посиленого міфу Української РСР. Вже в кінці 1960-х років і в 1970-х роках переважав образ Харкова як міста радянської модернізації, де переважала російська мова і радянська культура в загальному. Вже в кінці 1980-х років, починає повертатися пам'ять про "Розстріляне Відродження" 1920-х років та інших "білих плям" радянської історії.

З цього випливають висновки: місцева пам'ять була важливим полем для політики радянського союзу, категорії "радянське" і "українське" були тісно переплетені в ХХ столітті, і під час кризи системи у 1980-х роках набрали відновлену актуальність нерозв'язані питання місця української культури в Харкові.

post picture

Маркіян Добчанський

працює пост-докторським степиндіатом ім. Петра Яцика в Торонтському університеті. Історик по фаху, він захистив дисертацію на ступінь Ph.D. в Стенфордському університеті, де вивчав історію Радянського Союзу, Російської Імперії, та Східної Європи. Він зараз пише книжку про місцеву ідентичність у Харкові в 20-му столітті, яка базується на архівних дослідженнях в Харкові, Києві та Москві. Його цікавлять радянська культурна політика, міська історія, та національна політика і націоналізм в Радянському Союзі. У вересні він стане стипендіатом Інституту Гарімана в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.