Атомна енергія та людська зарозумілість: переосмилюючи Чорнобильську катастрофу

Атомна енергія та людська зарозумілість: переосмилюючи Чорнобильську катастрофу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Сергій Плохій

Гарвардський університет

6 грудня 2019 / 19.00

Інститут наук про людину (Institut für die Wissenschaften vom Menschen), Spittelauer Lände 3, Відень, Австрія

Уранці 26 квітня 1986 року світ став свідком найстрашнішої ядерної катастрофи в історії — вибуху реактора на Чорнобильській АЕС в радянській Україні. Десятки людей загинули від радіаційного отруєння. Випади забруднили половину континенту, внаслідок чого тисячі захворіли.

Під час лекції Сергій Плохій розгляне нові аспекти, щоб розкрити недоліки радянської ядерної промисловості, шукаючи зв'язки між ядерною катастрофою та авторитарним характером правління Комуністичної партії, контролю режиму над науковою інформацією та акценту на економічний розвиток. Плохій стверджує, що сьогодні існує ризик виникнення нових "чорнобилів" внаслідок некомпетентного менеджменту ядерної енергетики у країнах, що розвиваються.


post picture

Сергій Плохій

український та американський історик, професор української історії Гарвардського університету, де він також займає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту. Його книга “Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи” отримала премію Бейлі Ґіффорд у 2018 році в жанрі нехудожньої літератури та російську книжкову премію Пушкінського дому в 2019 році. Його остання книга — Forgotten Bastards of the Eastern Front: An Untold Story of World War II (Лондон: Penguin, 2019).


Лекція є частиною публічної програми конференції "Між Києвом і Віднем: історії людей, ідей і об’єктів в обігу та русі", яка проходить у Відні, 4-7 грудня 2019 р. Конференція організована Українським інститутом (Київ), Інститутом наук про людину (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) (Відень) і Центром міської історії (Львів) і є завершальною подією "Двостороннього року культури Австрія-Україна 2019".

Зображення

Галерея: Йоганнес Глох