Презентація книги про об'єднання митців artes на Book Forum 2021

Презентація книги про об'єднання митців artes на Book Forum 2021

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16.9.2021, 17:00

Історичний комплекс НМЛ ім. Андрея Шептицького, постійна експозиція “Українське мистецтво ХХ ст.”, м. Львів, вул. Драгоманова 42

Запрошуємо на презентацію доповненого видання книги "Об'єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму" в межах Book Forum 2021.

Подія відбудеться за участі автора книги Пйотра Лукашевіча, перекладача та редактора Андрія Боярова, заступниці директора у Національному музеї імені А. Шептицького у Львові Оксани Білої, директорки Jam Factory Art Center Божени Пеленської. Модератор: Богдан Шумилович (Центр міської історії).

Ця книга впроваджує у обіг історії таких транзитних та гібридних явищ ХХ століття, як творчість групи "artes". Дотепер вони залишаються мало використаною можливістю для осмислення культурних практик як минулого, так і сучасності. Монографія описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду з особливою увагою до постатей та ідей, що формували групу "аrtes". Вона була заснована у Львові наприкінці 1929 року, після повернення молодих і радикально налаштованих митців із навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках. Об'єднання програмно включало митців різних національностей — поляків, євреїв, українців, а його виникнення і діяльність були пов'язані зі світовими центрами — передусім Парижем та з локальними контекстами міста. У різні періоди з групою artes були пов'язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Стренг, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький, Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун, Анджей Пронашко, Дебора Фоґель та інші митці.

Українське видання книги, завдяки новим вступу, післямові та коментарям, розширенню ілюстративного матеріалу, позиціонує артесівців у ширших мистецьких та історичних контекстах. Книга буде цікава не лише для дослідників і митців, але й для широкої читацької аудиторії.

Подія організована в співпраці з Національним музеєм у Львові імені Андрея Шептицького.

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Ірина Середа