Презентація альманаху Урбаністичні студії

Презентація альманаху Урбаністичні студії "Анатомія міста: Київ"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7 лютого 2013

Центр міської історії, Львів

Напевно, в кожному і кожній з нас принаймні хоч раз в житті виникало питання, чому місто, в якому ми живемо, виглядає саме так, а не інакше? Що змушує нас постійно повертатися в одні міста і оминати десятою дорогою інші? Чи є архітектура міста звичайною декорацією нашого соціуму, чи вона спроможна на щось більше, наприклад, змінювати світогляд людей, показувати альтернативи розвитку усталеної системи відносин всередині суспільства?

Коли мова заходить про аналіз міських перетворень, взнаки дається слабка позиція урбаністичних студій у вітчизняному академічному полі. Брак спільної термінології, методів вивчення і чітко означеного предмету розмови не дозволяє перейти на рівень системного бачення ситуації і виробити ефективну стратегію дій. Перший номер альманаху прагне спрямувати дискусію про розвиток Києва на більш професійний і продуктивний рівень.

Метафора тіла, використана в назві збірки, пов’язана з пошуком структури, яка змогла б охопити множинність міських процесів та способів їх осмислення. Наче в анатомічному словнику, ми виділяємо елементи тіла міста, але і далі сприймаємо їх цілісно. Дослідження проходить через кілька рівнів наближення і рухається від всеохопного погляду на міський організм до проблеми окремої локації.

Публікація складається з чотирьох розділів: "Місто", "Район", "Площа" та "Вулиця", кожен з яких відповідає власному масштабу тематичної концентрації матеріалу, ніби місто помістили під уявну лупу.

Окрім українських перекладів відомих західних класичних і сучасних дослідників міста, читачки і читачі знайдуть також авторські статті, есеї, інтерв’ю, описи проектів та фотоматеріали, які будуть цікаві не тільки для професійної академічної спільноти, а й всіх, хто цікавиться урбаністичною тематикою.

У цьому році Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та учасники/ці проекту "Метрополіс Київ" продовжать працювати над випуском другого числа Урбаністичних студій, вихід якого заплановано на кінець осені.

  • img