Круглий стіл

Круглий стіл "20 років без Берлінської стіни: очікування, розчарування, досягнення"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10 листопада 2009 / 18.30

Центр міської історії, Львів

9 листопада 1989 року впала Берлінська стіна, що призвело до падіння комуністичного режиму в Східній Німеччині, а відтак до розпаду всього соціалістичного блоку і Радянського Союзу. Ця подія вважається однією з найважливіших в сучасній історії.

Відбудувся круглий стіл, організований Посольством Федеративної Республіки Німеччини в Україні. В дискусії взяли участь львівські історики, освітяни, громадські діячі, які говорили про те, як змінилася Європа за цих двадцять років і чи виправдало падіння Берлінської стіни сподівання людей. Модератором дискусії був Володимир Павлів.

Спеціальним гостем круглого столу був Вольфганг Темплін, опозиціонер, лідер створеної в НДР у 1985 році опозиційної групи "Ініціатива "Мир і права людини". Тепер В. Темплін займається просвітницькою діяльністю, яка присвячена висвітленню періоду НДР і правління Соціалістичної єдиної партії Німеччини (СЄПН). Він є автором книги "Гра кольорів – Україна після Помаранчевої революції" (2007). Публікує статті та рецензії з історії НДР, про процес об’єднання Німеччини, реформи в сучасній Польщі та її східних сусідів – Литві, Україні, Білорусі, а також про розвиток України після 2005 р.

Зображення

Верхнє: Берлінська стіна. Січень 1990 року