Перша світова війна: між історіографією і ювілеєм

Перша світова війна: між історіографією і ювілеєм


  • Тривалість курсу:
    осінній семестр 2014
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

У рамках співпраці з гуманітарним факультетом Українського Католицького Університету, др. Оксана Дудко читає курс лекцій. Слухачами курсу є студенти-історики гуманітарного факультету УКУ.

Курс присвячений вивченню сучасної історіографії війни, а також її ширших репрезентацій у медіа, кінематографі, літературі, коміксах, комп’ютерних іграх, інтерактивних Інтернет-проектах та соціальних мережах. Велика війна була тотальною модерною катастрофою, що торкнулася не тільки військових, але й цивільного населення на різних континентах. Тематично даний курс торкається глобальних та індивідуальних вимірів війни. Спецкурс має на меті розкрити як війна змінила кордони та політичні системи, як трансформувала імперський простір, що означало для Європи виникнення нових національних держав, яке значення мала війна для культурних перетворень, як впливала на економіку і науку.

З іншого боку, курс аналізуватиме "культуру війни", тобто "широкий набір репрезентацій, через які [люди] надавали війні сенсу, і переконували себе, що треба продовжувати боротьбу". Використовуючи концепцію "культури війни" на курсі буде розглянуто індивідуальний досвід різних її учасників, а саме: як виглядало життя на фронті, що означала війна для солдат; з якої перспективи бачили війну біженці, виселенці і військовополонені; який стосунок до війни мало мирне населення; що означало жити на ворожій окупованій території і у зруйнованому місті; як змінилися генедерні ролі; які емоційні, фізичні та моральні досвіди принесла війна.