Секс в містах: Проституція, сексуальне рабство й сексуальні меншини в Центрально-Східній Європі

Секс в містах: Проституція, сексуальне рабство й сексуальні меншини в Центрально-Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12-13 червня 2009

Центр міської історії, Львів

В конференції взяли участь більше ніж 20 дослідників з різних країн. Вони говорили про суспільний контроль та сексуальність  в містах Центрально-Східної Європи у ХІХ-ХХ століттях з наголосом на явищах "відхилення". Теми конференції включали також питання гомосексуальності, проституції, сексуальних злочинів, сексуального рабства. Особлива увага була зосереджена на проблемі торгівлі жінками в сучасній Україні.

Др Гаральд Біндер, директор Центру, і професор Франц Сабо з Інституту австрійських та Центрально-Європейських студій ім. Вірта при Університеті Альберти, відкрили конференцію. Юрій Криворучко, головний архітектор Львова, професор Львівського національного університету "Львівська політехніка" та професор Пітер Джадсон з Свортморського Коледжу (Пенсільванія) виголосили вступні промови на тему: "Конструювання міста в категоріях жіночого і чоловічого. Чи має місто стать? На прикладі Львова" та "Скандальні меншини в Центральній Європі: між моральністю та нормами".

Професор Джадсон з професором Кілі Стотер-Гелстед ((Університет Штату Мічиґан), Рошанна Сильвестер (Університет Депол, Чікаґо) та Ненсі Вінґфілд (Університет Північного Іллінойсу) провадили панельні дискусії. Відмінні синхронні перекладачі, які забезпечив Центр, сприяли двомовній дискусії (українська та англійська).

Впродовж конференції Центр провів два важливих заходи, тематично пов’язаних з цим науковим заходом. 12 червня Софія Дьяк, науковий співробітник Центру, модерувала круглий стол, на якому представники громадських організацій обговорювали проблеми торгівлі жінками в сучасній Україні. 13 червня в Центрі відбулося офіційне відкриття виставки "Ерос і сексуальність: столяття насилля, котролю та свободи".

Організатори:
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
Інститутом австрійських та Центрально-Європейських студій ім. Вірта при Університеті Альберти (Едмонтон, Канада)
Співфінансував конференцію Центр австрійських досліджень Університету Міннесоти.

Зображення

Верхнє: Переодягнені актори групи "Кверіос" пестять британського солдата, Монрель-сюр-Мер, 25 травня 1918 р. / Імперський музей війни