Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві: до 130-ї річниці від дня народження Людвіга фон Мізеса

Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві: до 130-ї річниці від дня народження Людвіга фон Мізеса

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 вересня - 1 жовтня 2011

Центр міської історії, Львів

29 вересня 2011 року виповнюється 130 років від дня народження всесвітньо відомого економіста і ліберального мислителя, одного з найвидатніших представників Австрійської школи економіки, уродженця міста Львова Людвіґа фон Мізеса.

З цієї нагоди Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Представництво OEAD у Львові та Центр міської історії Центрально-Східної Європи за підтримки Львівської міської ради провели міжнародну наукову конференцію "Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві: з нагоди 130-ї річниці від дня народження Людвіґа фон Мізеса".

Конференція розпочалась 29 вересня відкритою лекцією доцента кафедри політичних наук та філософії Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Миколи Буника: "Людвіґ фон Мізес: львівська ліберальна альтернатива". Лекція відбулась у виставковому залі мистецького об'єднання "Дзига" (вул. Вірменська, 35).

Під час конференції учасники обговорювали:

  • ідеї Людвіґа фон Мізеса;
  • науковий доробок Людвіґа фон Мізеса і його значення для сучасної економічної та управлінської теорії;
  • питання поточної економічної та адміністративної політики із представниками політичного світу і адміністрації у контексті ідей Мізеса

Життєвий шлях Людвіґа фон Мізеса (1881 – 1973) географічно проліг зі Львова через Відень і Женеву до Нью-Йорка. В історичному вимірі він почався в епоху імператора Франца Йосифа в Австрії і закінчився за президенства Ричарда Ніксона у США. Науковий доробок вченого простягається від досліджень життя селян Галичини до загальної теорії людської діяльності (праксеології).

Людвіг фон Мізес є автором понад 20 книжок, що надає широкі можливості для вивчення, осмислення та дискусій.

Вплив Людвіґа фон Мізеса на наукове середовище Австрії і США відбувався значною мірою через його семінари, на яких збиралися науковці різних спеціальностей і обговорювали методологічні, політичні та економічні проблеми.

Ми запросили економістів, політологів, філософів, соціологів, науковців і практичних спеціалістів у галузі державного управління взяти участь у цій конференції і відзначити річницю Людвіга фон Мізеса змістовною науковою дискусією.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img