Львів і

Львів і "повернення до Європи" після 1991 р.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Анабель Чепмен

Оксфордський університет

28 березня 2013

Центр міської історії, Львів

Після 1991 р. Україна досягла тісніших стосунків із Європейським союзом. Однак, за останні роки дебати про формальні зв’язки між Україною та ЄС втратили свою свіжість. Доповідач аргументувала альтернативний погляд, що ширше трактує поняття "Європа" в Україні (у порівнянні з Польщею). Саме тому використовується приклад Львова. Це уможливлює міждисциплінарний підхід до питання "Європа", розглядаючи політичний та історичний міф, культурну географію та міську історію.

Доповідь було присвячено таким питанням:

  • Що таке ''повернення до Європи", і як його описують в Україні та Польщі після 1991 р.? Наголос робиться на ''поверненні до Європи" в історично-культурному значенні, а не з погляду виключно інтеграції до ЄС.
  • Як українські письменники й інтелігенція уявляє собі Львів (і Галичину) у межах Європи, що сформувалася після 1991 р.?
  • Які головні дискурси існують у Львові з 1991 р.? Чи міг би Львів стати для України "містом, яке європеїзує"?

Доповідь не зосереджувалась на політиці й стосунках Україна-ЄС (Угода про асоціацію, розширення). Натомість, Анабель Чепмен представила культурний / антропологічний вимір, використовуючи поняття "політичного / історичного міфу" та дискурсів.

Анабель Чепмен

аспірантка Оксфордського університету. Її дисертація посвячена дискурсам про ідентичність у Вроцлаві після 1945 р. Тема її магістерської роботи – “Польща, Україна та міф про “Повернення до Європи” після 1991 р.: історія Львова”, яку вона досліджувала завдяки стипендіальній програмі Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові. Наукові інтереси: інтелектуально-культурна історія України та сусідніх країн.

Зображення

Верхнє: Тадеуш Рольке