Public Choice Award European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023

Public Choice Award European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19.7.2023 – 28.8.2023

До 28 серпня триває голосування Public Choice Award 2023 від European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023, за результатами якого переможець отримує винагороду у розмірі 10 000 €. 

У червні 2023 року проєкт "Роз/архівування пост/індустрії" здобув премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023  у категорії "Залучення громадян та підвищення обізнаності". Цього року Європейська Комісія та Europa Nostra оголосила 30 переможців з 21 країни, серед них — два українські проєкти. Дуже цінуємо цю відзнаку і вдячні всім партнерам, долученим до проєкту, й усім, хто боронить нашу країну та спадщину.

Проголосувати за "Роз/архівування пост/індустрії" можна за посиланням: https://vote.europanostra.org/

Процес голосування є простим та інтуїтивним: 

  • Ви маєте проголосувати за три проєкти;
  • Ваш перший голос важить три бали, другий – два бали, і третій – один бал;
  • Ви можете залишити коментар, аби проєкт(и) міг бути включений у комунікацію Europa Nostra про переможців;
  • Вам потрібно підтвердити свій голос, через свою електронну пошту (також перевірте свою папку зі спамом);
  • Зверніть увагу, що після того, як ви підтвердили свій голос, його вже не можна змінити;
  • Ви можете проголосувати лише один раз. Ваша адреса електронної пошти є вашим особистим ідентифікатором, тому ви не можете проголосувати за третю особу, використовуючи раніше використану адресу електронної пошти;
  • Ваша електронна адреса буде зберігатися в таємниці.

"Роз/архівування пост/індустрії"

Проєкт Центру міської історії та Університету Сент-Ендрюс у партнерстві із Маріупольським краєзнавчим музеєм, Покровським історичним музеєм, та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, за підтримки House of Europe та фонду GCRF. В рамках проєкту було оцифровано близько 30 000 фотонегативів та 82 плівки, включаючи колекції фотографій преси з 1940-х до 1990-х років, архіви компаній, сімейні альбоми, домашні відеозаписи та аматорські фільми.

Проєкт розгортається у контексті війни Росії проти України та має на меті зафіксувати унікальні свідчення життя громади на Донбасі, протидіяти використанню минулого як зброї та боротись із поширенням дезінформації. Попри те, що частина цього архіву була знищена у 2022 році через війну, цифрові копії залишаються доступними на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії.

  • img

  • img

#EuropeanHeritageAwards