Cyber Pills for Mental Health

Cyber Pills for Mental Health

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1-3 травня 2015

Центр міської історії, Львів

Відбувся міждисциплінарний проект "Cyber Pills for Mental Health" спрямований на дослідження, дискусії, експерименту з цифровими технологіями для розуміння меж впливу і проникнення кібер технологій у повсякденне життя людини. В рамках проекту відбуватимуться хакатон, лекції, презентації, обговорення та вокшопи для дітей.

Завданням проекту було тестування та розробка успішного прикладу для неформальної міждисциплінарної освіти. Процес розгортання проекту, його умови та результати, з коментарями, галереями, відео-інтерв’ю учасників, схемами будуть виставлені онлайн, спільно з партнерськими проектами у Жиліні та Миколаєві, з можливістю вільного викачування та користування. Наприкінці вересня 2015 року результати проекту будуть представлені в Будапешті на підсумковій конференції та обговоренні.

Одним з головних фокусів проекту став розвиток спільнот, навчання, пропагування вільної та спільної творчості. Організатори націлені як на розвиток локальних спільнот , так і на навчанні дітей творчої роботи з цифровими технологіями. Для розробки, проведення та формування кількох таких моделей вони запросили художників, інженерів, програмістів, кураторів з Великої Британії, Польщі, Словакії, Австрії та Росії.

Хардверний хакатон поставив завдання учасникам перевести механічну надруковану на 3D принтері руку у електричну і керовану. Для команд-учасників було підготовано набори, що включали: роздруковані на 3D принтері деталі, цифрове обладнання на базі платформи Arduino, набори сенсорів, серво-двигунів та ін. з докладними описами. Місцем проведення хакатону став коворкінг Betaplace. Головним завданням бкло створення робочої моделі та її адаптації для людини на фінальній стадії хакатону. Хакатон проводився у партнерстві з Львівським військовим госпіталем.

Частиною проекту став проведення лекцій, презентацій та обговорень, у яких були обговорені питання впливу, включеності, трансформацій цифрових технологій у життя людини. Події відбувалися у Центрі міської історії.

В рамках проекту також було проведено воркшоп для дітей (10-12років) із звукового мистецтва. Воркшоп відбувався в галереї "Дзига".

Cyber Pills for Mental Health був частиною проекту Survival Kit for Virtual Reality і проходив у наступних містах: Львів (Україна), Жиліна (Словакія), Миколаїв (Україна), Будапешт (Угорщина).

Проект реалізувався в рамках програми TANDEM – Обмін культурними менеджерами в Україні – це ініціатива Фундації Європейської Культури (Амстердам) та MitOst (Берлін). Програма реалізується MitOst та "Інша освіта" (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ (Берлін), в рамках проекту "Діалог для змін".

Програма заходів

01 травня

11.00 - 13.00 – Хакатон "Роботична рука: механіка, електроніка, фізіологія"
Іван Сольський, Юрій Сушко
Коворкінг "Betaplace" (вул. Олени Степанівни 49а)

18.00 - 20.00 – Лекція "Sсience Art: Мистецтво Дослідження. Лекція про сучасне технобіологічне мистецтво."
Дмітрій Булатов (Калінінград, Росія)
Центр міської історії (вул. акад.Богомольця, 6)

02 травня

15.00 - 16.20 – Лекція "Кібернетика в гуманітарних науках та мистецтві СРСР"
Яніна Пруденко (Київ, Україна)
Центр міської історії (вул. акад.Богомольця, 6)

16.30 - 18.30 – Лекція "Еволюція Haute Couture: Мистецтво та наука в епоху постбіології". Відеопоказ і презентація видавничого проекту
Дмітрій Булатов (Калінінград, Росія)
Центр міської історії (вул. акад.Богомольця, 6)

19.30 - 20.30 – Хакатон. Презентація результатів
Коворкінг "Betaplace" (вул. Олени Степанівни 49а)

03 травня

12.00 - 13.30 – Майстерня для дітей із звукового мистецтва
Лукаш Шаланкєвіч[Познань, Польща] –
Галерея "Дзига" (вул. Вірменська 35, 2-й пов.)

17.00 - 18.30 – Кіберсалон "Cyber Augmentation"
Штефан Лютшінгер (Лондон, Великобританія)
Центр міської історії (вул. акад.Богомольця, 6)