Сихів: простори, пам'яті, практики

Сихів: простори, пам'яті, практики

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2018

Замовити

Більшість мешканців та мешканок сучасного Львова живуть у середовищі, збудованому в другій половині 20 століття. Однак фото панельних будинків рідко з'являються у путівниках чи промоційних матеріалах: будучи домом для величезної кількості містян та містянок, цей простір сприймається як сірий фон повсякденності. Збірка про найбільший та останній центрально спланований львівський житловий масив має на меті розпочати ширшу дискусію про майбутнє модерністських районів та роль освітніх програм як інструментів для їхнього перетворення.

Книга "Сихів: простори, пам'яті, практики" – результат двотижневого дослідження під час роботи літньої школи про планову урбанність, яку три роки поспіль проводив Центр міської історії. Автори та авторки текстів намагалися охопити найрізноманітніші аспекти життя Сихова: його перетворення внаслідок міграцій людей та переміщення капіталів, зміни символічного ландшафту, трансформацію ролі водних ресурсів, спогади дитинства, практики городництва, дозвілля, споживання та спорту. Відтак, книга пропонує погляд на модерністські райони без їхньої стигматизації та через призму людського досвіду.

Упорядниця: Наталя Отріщенко

Наукове редагування: Наталя Мисак, Ірина Склокіна та Світлана Одинець

Автори і авторки: Анна Барб'єрі, Марія Беновська, Отакар Бурса, Євгеній Васюков, Дімітра Ґленті, Оскар Дамергам, Єліца Йовановіч, Кацпер Кемпінський, Яна Кочкова, Йоанна Ліцкєвіч, Тетяна Мандзик, Алла Онопченко, Аляксандра Страшинська, Олексій Ткаченко, Ганна Цупко, Матас Шупшинскас.

Переклад: Світлана Брегман

Літературна редакторка: Богдана Мелих

Дизайн: Оксана Нестеренко

Мова: українська

Ми сподіваємося, що наша праця надихне на більш уважне ставлення до того простору, в якому ми живемо, а також сприятиме появі нових ідей та активному залученню до процесу перетворення й оновлення міст.

Зображення

Верхнє: Ірина Середа

Замовити