Відкрита спадщина

Відкрита спадщина

З червня 2018 року Центр міської історії бере участь в міжнародному проекті "Відкрита спадщина" ("Open Heritage"). Це 4-річна дослідницько-інноваційно програма, яка розпочалась у червні 2018 р. та фінансується Європейським Союзом в рамках  програми Горизонт-2020.

Проект "Відкрита спадщина" має на меті визначити, покращити, перевірити і розповсюдити низку поєднуваних, примножуваних і можливих для повторення моделей співпраці різних стейкхолдерів задля соціального, економічно і екологічно сталого та стійкого нового використання об’єктів спадщини у Європі.

У рамках проекту "Відкрита спадщина" консорціум у складі дослідницьких установ, університетів, фінансових організацій, забудовників і експертів із залучення громади, вивчить існуючу політику та законодавчі бази, процедури забудови, види співпраці багатьох стейкхолдерів, механізми залучення колективних ресурсів, фінансові інструменти та формати спільного управління.

"Відкрита спадщина" виходить з ідеї, що заходи із збереження спадщини та управління спадщиною часто недостатні та несталі без інтегрованого застосування міждисциплінарного знання, інноваційних фінансових, бізнесових та врядувальних моделей, а також ефективної співпраці на основі залучення численних стейкхолдерів. В процесі демографічного перехідного періоду в Європі покинуті та недостатньо використовувані державні і приватні об’єкти є суттєвим тягарем для державного і приватного сектору, а також втраченими можливостями з точки зору згуртованості громади, суспільної інтеграції та потенційної економічної діяльності. Поряд з тим, коли чимало державних органів, регіональної влади чи міських органів управління, а також приватні власники, усіляко намагаються наділити невикористовувані або недостатньо використовувані об’єкти значущими новими ролями і сталими моделями функціонування, об’єднання громадян, громадські ініціативи, форми співпраці держави і громадськості, кооперативні забудовники, платформи фінансування громади, аналітичні центри, а також альтернативні фінансові установи створили нові практики для адаптивного повторного використання об’єктів спадщини, які часто залишаються непомітними для державних гравців та інституцій ЄС. Виходячи з цих практик, "Відкрита спадщина" прагне їх аналізувати, поєднувати, підсилювати та розвивати, а також вивести на інший рівень, вивчивши їхню здатність ьути перенесеними переноситися у різні суспільно-економічні контексти.

Організації-учасниці:

Цей проект фінансується Європейським Сюзом за дослідницько-інноваційною програмою Горизонт-2020, угода No 776766

  • img

Зображення

Галерея: OpenHeritage