Хто і як змінює Сихів?

Хто і як змінює Сихів?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 вересня 2018 / 19.00

Центр міської історії, Львів

Запрошуємо до розмови навколо публікації "Сихів: простори, пам’яті, практики" про множинні ролі науковців і активісток. Розмова відбудеться в межах програми Форуму видавців.

Три роки поспіль Центр міської історії залучався до проведення міських літніх шкіл, які базуються на ідеях міждисциплінарності, освіти через дослідження, взаємодії із локальною спільнотою і залучення фахівців, адміністрації, місцевих мешканців і мешканок до спільного міркування про майбутнє нових районів. Відтак, ця ініціатива проблематизує звичні ієрархії, що існують у дослідницькому дизайні, і змушує нас по-новому поглянути на власну роль у творені знання про місто.

За результатами минулорічної міської літньої школи про планову урбанність була опублікована книга "Сихів: простори, пам’яті, практики". Вона стане приводом до розмови про те, як дослідники, активістки, політики, містяни і містянки вибудовують свої стосунки з простором міста та з локальними громадами. На прикладі Сихова ми будемо говорити про те, як партисипативні проекти – освітні, архітектурні, мистецькі тощо – підважують наші позиції і нормативні оцінки. Учасниці розмови працюють на перетинах різних професійних "полів" – академічного, активістського, адміністративного – і кожну з них пов’язує із Сиховом професійна практика і/або досвід повсякденного життя. Як у власній науковій, проектній, політичній практиці збалансувати множинні ролі, коли кордони між ними перетинаються (або ж навпаки – взаємно виключають один одного)? У який спосіб вибудовувати стосунки з простором міста, з його мешканцями і мешканками? Нарешті, яке місце у досвіді творення учасницьких проектів належить конкретному району – Сихову?

Участь в розмові візьмуть архітекторка Наталя Мисак, громадська активістка Наталя Піпа, представниця муніципалітету Олександра Сладкова, модераторка зустрічі – Наталя Отріщенко.

Уже зараз ви можете знайти збірку "Сихів: простори, пам’яті, практики" у бібліотеках міста. Для приватного користування книгу можна придбати у Центрі міської історії або після розмови на Форумі видавців. Англомовна версія публікації згодом буде доступна на веб-сторінці Центру міської історії.