Травми і відбудови: Як ми житимемо після війни?

Травми і відбудови: Як ми житимемо після війни?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Серія публікацій в медіа

Розмови про відбудову України після перемоги почалися з перших звільнених від окупації міст після 24 лютого. Утім йдеться не лише про архітектуру і відбудову житла, а й про те, як ми будемо жити після війни: що з нами буде психологічно, фізично, фінансово; як установити справедливість і укласти новий суспільний договір? Як працюватимуть культурні інституції — українські і міжнародні? У якій країні ми хочемо жити після перемоги?

У вересні онлайн відбувся симпозіум "Відбудова України: Руйнація / Репрезентація / Солідарність", на якому всі ці питання — і ширше — докладно обговорювали. Слідами розмов про відбудову України ми запускаємо серію матеріалів "Травми і відбудови: Як ми житимемо після війни?".

Ми поговоримо про економіку реконструкції, про травми війни, про культурні інституції, про інфраструктуру відбудови та про відновлення справедливості.

Редакторка серії: Дарія Бадьйор

Консультування:

  • Софія Дяк (Центр міської історії)
  • Марта Кузьма (Єльський університет)
  • Міхал Муравський (Університетський коледж Лондона)
post picture

“Розмови з друзями — вже опір намірам Росії вчинити геноцид”, Беатріс Патсалідес Хофманн

LB.ua / 27.12.2022

Розмова про те, як нинішня війна відрізняється від інших; чи всі однаково переживають одну травматичну подію; та про те, чому найважливіше — долати соціальну ізоляцію і розмовляти одні з одними.

post picture

"Національну ідентичність слід шукати в майбутньому, а не озираючись у минуле", Пітер Осборн

LB.ua / 13.1.2023

Розмова про суперечності між війною та мистецтвом, кризу міжнародних культурних і безпекових інституцій, а також чи можна розглядати будь-яку ідеологію лише як філософсько-політичний концепт у країні, де йде війна.

post picture

“В українській війні будуть прецеденти, які оформлять майбутнє міжнародного гуманітарного права”, Натаніель Реймонд

LB.ua / 27.2.2023

Розмова про ситуацію зі збором свідчень та необхідних даних для розслідування воєнних злочинів, а також таких, що пов’язані з порушеннями прав людини, про те, як має змінитися система міжнародного правосуддя і як вона вже змінюється.

post picture

"Нерозуміння глобальною північчю своїх привілеїв ще вилізе нам усім боком", Халед Малас

Суспільне.Культура / 21.4.2023

Чому так важливо говорити про відбудову післявоєнної України вже зараз, наскільки капіталізм може повпливати на прийняття майбутніх рішень та у чому проблемність питання “солідарності”?

post picture

"Руйнування критичної інфраструктури у певному сенсі дорівнює знищенню цивілізації", Софі Ламброскіні

LB.ua / 06.5.2023

Розмова із Софі Ламброскіні, дослідницею соціально-економічної історії Центральної та Східної Європи про особливості роботи інфраструктур під час воєнних дій та окупації та суспільну та цивілізаційну роль комунальних служб.

Зображення

Верхнє: EPA/UPG