Велика війна: погляд зі сходу – приклад Києва і Львова

Велика війна: погляд зі сходу – приклад Києва і Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Олена Бетлій, Тарас Назарук

25 лютого 2019 / 11.30

Люксембурзький Центр сучасної і цифрової історії

Олена Бетлій (Києво-Могилянська академія / Центр міської історії) та Тарас Назарук (Центр міської історії) проведуть лекцію в Люксембурзі.

Хоча бої Першої світової війни на Східному фронті мали спустошливі наслідки для регіону Східної Європи, міста, як-от Київ та Львів порівняно менше постраждали від безпосередніх бойових дій принаймні до 1918 року. Світовий конфлікт впливав на ці міста переважно через мобілізацію, економічну кризу та епідемії. Проте ні для Києва, ні для Львова 11 листопада 1918 року не стало завершенням війни. Коли крах імперій та революції кардинально перекреслили карту цього регіону, Львів та Київ опинилися посеред ще жорстокіших військових конфліктів та радикальних перетворень. Львів став епіцентром боротьби між українцями та поляками у їхній війні за незалежність. А після Російської революції Київ спочатку став центром Українського національного руху, а тоді столицею Української Народної Республіки.

У своєму виступі автори представлять загальний контекст Великої війни на Східному фронті, з особливим наголосом на таких містах домашнього фронту як Київ і Львів. Лекція також презентує цифрові проекти "Львів у Великій війні" і "Місто на лінії", реалізовані Центром міської історії з метою включення до суспільної дискусії соціальних та персональних контекстів глобального військового конфлікту.

Центр сучасної і цифрової історії Університету Люксембургу (The Luxembourg Centre for Contemporary and Digital History (C²DH) – дослідницький центр для вивчення, аналізу та розповсюдження інформації про новітню історію Люксембургу та Європи. Інституція розвиває міждисциплінарний підхід з особливим фокусом на нові цифрові методи та інструменти в історичних дослідженнях та навчанні.