Дизайн фасаду мацев: ґенеза форми, основні декорування, епітафії, шрифтові композиції

Дизайн фасаду мацев: ґенеза форми, основні декорування, епітафії, шрифтові композиції

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Христина Бойко

Національний університет "Львівська політехніка"

20 липня 2011 / 13.30

Центр міської історії, Львів

У рамках ІІ літної школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи" відбудеться відкрита лекція Христини Бойко.

Дослідження та збереження історико-культурної та мистецької спадщини національних меншин набуло особливої ваги у контексті національного та культурного відродження в Україні. Сьогодні вони відкриваються нам з різним ступенем втрат, обумовлених війнами, геноцидом, войовничим атеїзмом й загалом тоталітарними режимами минулого XX століття, а меморіальна різьба на  теренах Галичини є невід’ємною складовою національної мистецької спадщини.

Мистецька, історико-культурна цінність давніх єврейських некрополів Галичини полягає в їх унікальності, самобутності, високому художньому рівні створених єврейськими майстрами-різбярами пам’ятників. Розглянуто особливості композиційних прийомів та специфіку пластичних зображень, що застосовувались для декорування мацев XVII - поч. XX ст. , а також визначено та  проаналізовано структурні складові композицій їх фасадів.

post picture

Христина Бойко

архітектор, доцент кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету “Львівська політехніка”. Дисертація: Архітектурно-просторовий уклад єврейських дільниць у містах та містечках Галичини у кінці XIX – на початку XX ст. Сфера наукових  зацікавлень: містознавство, дослідження історичних кладовищ, єврейська культура та мистецтво.

Зображення

Верхнє: Єврейське кладовище, Чернівці