Журналістика та війна | Воркшоп з Наталі Нуґайред та Дарією Бадьйор

Журналістика та війна | Воркшоп з Наталі Нуґайред та Дарією Бадьйор

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11.4.2023, 16:00-19:00

Бібліотека Центру міської історії

Запрошуємо на воркшоп "Журналістика та війна" спільно з Наталі Нуґайред та Дарією Бадьйор.

Воєнна журналістика не є давнім явищем. Вона з'явилася у 1850-х роках, коли ірландець Вільям Говард Рассел подорожував з британською імператорською армією, щоби висвітлювати Кримську війну. Його статті в лондонській газеті "Таймс" описували тяжке становище солдатів, чим розлютили Королеву Вікторію і вразили громадську думку. Адже стали прикладом того, як можна писати про війну та документувати її.

Сьогодні, коли ми занурені в інформаційний простір війни, корисно зробити крок назад і поміркувати про воєнну журналістику – дивну й необхідну професію. Тож ця зустріч має на меті представити коротку історію воєнного репортажу, його трансформації (з огляду на технологічні зміни) та незмінні особливості (боротьба з цензурою, фізичні ризики, необхідність "бути там" – на місці подій). Вона торкнеться деяких ключових питань: чи існує таке поняття, як журналістський "нейтралітет"? Як співвідноситься "міжнародне" та "локальне" висвітлення війни? Як еволюціонував опис жертв війни? Якою може бути роль журналістів у боротьбі за справедливість і підзвітність?

Ця розмова спиратиметься на особисті досвіди Наталі Нуґайред як репортерки в зонах бойових дій, зокрема, у Чечні, Карабаху, Афганістані, як редакторки, яка відправляє репортерів розслідувати воєнні злочини у Сирії, а також торкнеться жіночої перспективи в професії. Майстерня стане нагодою поділитися та обговорити сприйняття війн у різних суспільствах крізь призму професійної журналістики.

Зустріч може бути корисною для участі журналістам, медійникам, аналітикам, політологам, студентам гуманітарних та суспільних дисциплін та всім зацікавленим темою.

Запрошуємо зголошуватись на майстерню до 10 квітня 2023 за посиланням. За день до зустрічі надішлемо текст для прочитання, який обговоримо на робітні. 

Робоча мова — англійська. У разі необхідності зможемо асистувати у перекладі на англійську.

post picture

Наталі Нуґайред

Французька журналістка, колишня головна редакторка Le Monde та членкиня The Guardian. Була нагороджена журналістською премією Альбера Лондра за висвітлення війни в Чечні. Написала книги про путінську Росію, права людини в Росії та Ганну Політковську. Входить до керівництва Центру Прімо Леві у Парижі. Членкиня Групи осмислення історії Фонду Кербера та членкиня Європейської Ради з міжнародних відносин. Нещодавно була стипендіаткою Академії Роберта Боша в Берліні, а зараз є радницею Школи громадянської освіти, неурядової організації, яка знаходиться в Ризі.

post picture

Дарія Бадьйор

Критикиня, редакторка, кінокураторка. Працювала журналісткою та редакторкою відділу “Культура” онлайн-видання LB.ua. Нині — фрілансерка, в різний час публікувалась в LB.ua, Liga.net, Korydor, Osteuropa, Hyperallergic та інших виданнях. Співзасновниця Спілки кінокритиків України та Коаліції дієвців культури. Зараз вона готує книгу про покоління постмайданних культурних діячів.

Зображення

Верхнє: Роман Балук // Міський медіаархів Центру міської історії

Портрет Наталі Нуґайред: Wildlife Justice Commission

Галерея: Олександр Корман