Інфраструктура як інструмент порядку: історія облаштування публічного простору
13 вересня 2016
Центр міської історії, Львів
Багато стародавніх міст мали власну функціональну інфраструктуру. Модерним містам довелося чекати на неї доволі довго. Довгий час місто існувало в основному "над землею", за винятком фундаментів, підвалів та прихованих підземних ходів. Міські підземелля стали бажаними об'єктами лише в другій половині XIX ст. Париж та Лондон були прикладом авангардної інфраструктури, після появи якої інші міст в Європі та решті світу намагалися створити кращі умови і стати комфортними місцями для життя.
У лекції було проаналізовано місто з урбаністичної та архітектурної перспективи, розглянуто різні способи організації інфраструктури і її вплив на міський прострі та міське планування. В лекції розглядалися праці від початків дисципліни міського дизайну, а також посібники з урбаністичного дизайну, що стали найбільш важливим засобом у поширенні функціональних винаходів та ідей.
Лекція відбулася англійською мовою із синхронним перекладом. Вхід вільний.

Гаральд Р. Штулінгер
є фаховим архітектором і мистецтвознавцем, який навчався у Відні та Венеції. Він працює професором у Федеральній вищій технічній школі Цюриха та в Університеті Цюриха, а також є вільно найманим куратором на виставках з архітектури та історії культури. Основне коло наукових інтересів – історія містобудування (XIXст.) та історія архітектури (XII– XIXст.), а також історія фотографії (XIX– XXст.).
Зображення
Верхнє: П’єр Патте. Проект ідеальної вулиці, 1769 рік