Німецько-єврейський імперський фемінізм. Розслідування і боротьба Берти Паппенгайм проти торгівлі жінками в Галичині, Румунії і Салоніках у 1900-1913 рр.

Німецько-єврейський імперський фемінізм. Розслідування і боротьба Берти Паппенгайм проти торгівлі жінками в Галичині, Румунії і Салоніках у 1900-1913 рр.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21 липня 2015

Центр міської історії, Львів

У період з 1900 по 1913 рр. німецька єврейка і громадська реформаторка Берта Паппенгайм неодноразово їздила на схід зі свого рідного Франкфурту-на-Майні, щоб розслідувати і виступати проти "торгівлі дівчатами" (Mädchenhandel) у регіонах, у тому числі в Галичині, Румунії, Угорщині, Польському королівстві і частинах Оттоманської імперії. Звіти Паппенгайм про ці закордонні поїздки доклалися до розвитку більших міжнародних кампаній, які трактували комерційний секс як явище з міжнародною мережею, подолання якого, відповідно, вимагало міжнародних зусиль. Як представниця Єврейського підкомітету Німецького національного комітету з питань боротьби із торгівлею дівчатами, Паппенгайм розглядала свою "культурну роботу" для єврейських громад Східної Європи як німкеня та єврейка одночасно. Такий підхід дозволив Паппенгайм поширити місію Німецького національного комітету у ці регіони. У цій лекції було проаналізовано, як Паппенгайм поставила свою роботу, цілі і діяльність відносно роботи інших німецьких, єврейських і міжнародних організацій. Зосереджуючись на Галичині, дослідниця аналізує діяльність Паппенгайм з огляду на заходи, які вона застосовувала у і до різних "східних регіонів". У цій лекції дослідниця навела аргументи, що німецько-єврейський підхід Паппенгайм був запозичений з/був реакцією на/та конкурував як з британським імперським фемінізмом Міжнародної федерації аболіціоністів, так і з Французько-єврейською "просвітницькою місією" (mission civilisatrice) Всесвітнього єврейського союзу (Alliance Israélite Universelle). Цей аналіз ставив за мету надати більш різноманітну картину цих видів інтернаціоналізму, які накладалися, імовірно були ворожими, проте дещо конкуруючими протягом періоду занепаду імперій перед Першою світовою війною.

post picture

Стефані Скіер

навчається в аспірантурі за напрямком історія у Мічіганському університеті (Енн Арбор). З 2014 по 2015 рр. є науковою співробітницею у Центрі для демократій, що розвиваються імені Вайзер. Її дисертація стосується аналізу політики імперської Німеччини щодо визначення, мапування, протидії та зменшення “торгівлі дівчатами” (“Mädchenhandel”) у кінці 19 та на початку 20 століття. Вона отримала ступінь магістра з Міжнародної та Світової історії у Колумбійському університеті та Лондонській школі економіки.

Зображення

Верхнє: Берта Паппенхайм (1859–1936), австрійсько-єврейська феміністка та засновниця Юдішера Фрауенбунд (Ліга єврейських жінок).