Сімейний архів

Сімейний архів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7.9.2017 / 14.30

Бібліотека Центру міської історії

Відбудеться зустріч із Барбарою Ромер, внучкою видатного львівського науковця і майстра фотографії Вітольда Ромера. Барбара Ромер вперше відвідає Львів і під час зустрічі запрезентує архів фотографій, який зберегла її сім’я.

Архів Вітольда Ромера був віднайдений відносно недавно. До цього моменту відомими для дослідників залишалися опубліковані роботи та ті що зберігаються у Вроцлавському національному музеї. Менше ніж десять років тому Барбара Ромер виявила у родинному помешканні збірку із тисяч фотографій діда. Більшість матеріалів – це негативи, які вимагали негайного опрацювання, відтак перш за все була проведена експертиза та створений детальний опис і каталог робіт. Зустріч із Барбарою Ромер – це чудова нагода поговорити про спадщину і значення родини Ромерів для Львова, а також про можливості репрезентації цієї колекції у Львові.

Цінність такої колекції не викликає жодних сумнівів. Вітольд Ромер тривалий час був центральною фігурою у колі львівських фотографів, очолював Інститут фотографії у Львівській Політехніці, а наприкінці 30-х років став президентом Львівського фотографічного товариства. Поза своїми творчими захопленнями, Ромер був науковцем і вивчав хімію. Захистив докторат та працював керівником фотомеханічного відділу у видавництві Книжниця-Атлас, яке належало його батькові. Так, вивчаючи сучасні методи друку карт він винайшов ізогелію – тонороздільний метод друку фотографій. В часі Другої світової війни він емігрував до Англії, де займався аерофотозйомкою у Повітряних силах Великої Британії. Після війни Вітольд Ромер переїхав до Вроцлава і продовжив свою наукову діяльність у Політехніці.

Вхід на зустріч за запрошеннями.

Зображення

Верхнє: Вітольд Ромер, "Старт", 1939 / Національний музей у Вроцлаві