Практика лонгітюдних досліджень. Внутрішні семінари U-CORE

Практика лонгітюдних досліджень. Внутрішні семінари U-CORE

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

лютий 2024 - донині

онлайн

Серія семінарів розроблена з метою поділитися й обговорити виклики лонгітюдних досліджень. У рамках проєкту U-CORE ми плануємо провести друге коло зустрічей із людьми, чиї свідчення ми записали у 2022 та 2023 роках. До участі в семінарах запрошуються науковці/иці, які мають досвід проведення повторних інтерв'ю і з якими ми зможемо шукати відповіді на методологічні, етичні та логістичні питання, пов'язані з цим типом роботи.

13 лютого 2024

Лонгітюдні дослідження під час пандемії COVID

Доктор Пйотр Біндер — соціолог і науковий співробітник Інституту філософії та соціології Польської академії наук. Його поточні дослідницькі інтереси зосереджені на соціальних наслідках поширеності віддаленої роботи, зокрема на змінах у стилі життя віддалених працівників та трансформаціях на сучасних ринках праці. Пйотр має досвід у розробці та реалізації польських та міжнародних якісних дослідницьких проєктів. Він викладає у Вищій школі соціальних досліджень (Польська академія наук), навчає методології якісних досліджень і цифровій підтримці якісного аналізу даних, а також є професійним тренером MAXQDA. У 2020-2022 роках він координував реалізацію лонгітюдного якісного дослідження, присвяченого соціальним наслідкам пандемії. Є активним членом Польської та Європейської соціологічних асоціацій (член ради RN36).

27 лютого 2024 року

Серії інтерв'ю про вимушену міграцію

Приват-доцентка та докторка Сабіне фон Льовіс вивчала економічну та соціальну географію в Дрезденському технічному університеті (TU Dresden). Докторський ступінь здобула в Університеті ХафенСіті в Гамбурзі. Вона обіймала посади в різних університетських та позауніверситетських дослідницьких інститутах, працюючи над проєктами щодо просторових структур у міських та сільських районах. У грудні 2017 року вона приєдналася до дослідницької команди ZOiS, де координує дослідницький кластер "Динаміка конфліктів та прикордонні регіони".
Докторка Інга Козлова — соціологиня, доцентка кафедри соціології Українського католицького університету та завідувачка соціологічної лабораторії цього ж університету. Її наукові інтереси включають соціологію міста та міське планування, право на місто, збір та аналіз якісних соціологічних даних, а також внутрішні міграційні процеси, пов'язані з війною Росії проти України.

19 березня 2024 року

Повторне інтерв'ю з тими, хто пережили Голокост

Докторка Шарон Канґіссер Коен — директорка Центру вивчення Голокосту та його наслідків ім. Діани та Елі Зборовських і головна редакторка журналу "Yad Vashem Studies" ("Дослідження Яд Вашем"). Вона також викладає в Школі Ротберга для іноземних студентів Єврейського університету в Єрусалимі. Вона опублікувала різні книги, редаговані томи, а також статті, що стосуються свідчень тих, хто пережили Голокост, та післявоєнної реабілітації дітей, які пережили Голокост. Шарон була директоркою відділу усної історії в Інституті сучасного єврейства імені Авраама Гармана при Єврейському університеті в Єрусалимі та Центральному архіві історії єврейського народу. Упродовж свого професійного шляху Шарон брала участь у різноманітних проєктах з інтерв'ювання, здебільшого з тими, хто пережили Голокост.

16 квітня 2024 року

Якісні та лонгітюдні: генерування й архівація даних

Докторка Рейчел Томсон є соціологинею і професоркою студій дитинства та молодості (напрямку соціальна робота та соціальна підтримка) у Школі освіти та соціальної роботи Університету Сассекса. Її дослідницькі інтереси включають вивчення життєвих шляхів і переходів, а також міждисциплінарні галузі гендерних і сексуальних досліджень. Вона є методологічною новаторкою, особливо зацікавленою у фіксуванні життєвих досвідів, соціальних процесів, а також взаємодіїї біографічного й історичного часу. Вона працює над емпіричними дослідженнями переходу молодих людей до дорослого життя (проєкт Inventing Adulthood) і переходу до нового батьківства (проєкт Making Modern Mothers) і виступає за створення доступних архівів, що документують повсякденне життя, з думкою про те, як самі архіви стають частиною нового щодення.

Семінари організовують і модерують габілітована докторка Анна Вилегала (Інститут філософії та соціології Польської академії наук) і докторка Наталя Отріщенко (Центр міської історії).

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Джордж Іванченко / Візуальна документація війни / Міський медіаархів Центру міської історії