Говорити і слухати про страждання

Говорити і слухати про страждання

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2 липня 2020

Центр міської історії, Львів

Запрошуємо до участі в одноденному семінарі "Говорити і слухати про страждання", присвяченому запису і опрацюванню усних історій, які стосуються травматичних досвідів. Подія відбудеться в конференц-залі Центру міської історії і триватиме з 10.00 до 17.00.

Німецька соціологиня Габріеле Розенталь у статті для "Qualitative Inquiry" доводить цілющу силу розповідання історій, адже воно допомагає людям примиритися з власним минулим. Важлива роль такому примиренні належить інтерв’юерам й інтерв’юеркам, які через уважне слухання та співпереживання створюють ситуацію подібну до терапевтичної. Проте робота з темами насильства, страждань і смерті вимагає від дослідників і дослідниць значної емоційної інвестиції. Кожен і кожна з них у різний спосіб вибудовує механізми дистанціювання та психологічного відновлення. Власне, про це ми і хотіли би поговорити під час нашого семінару.

У рамках серії "(Пере)творення розповіді" ми пропонуємо разом поміркувати над тим, які виклики стоять перед тими, хто працює зі складним минулим методом усної історії, і в який спосіб можна зберігати і підтримувати психологічне здоров’я. Приводом для цього обговорення стала колекція інтерв’ю "Соціальна антропологія заповнення пустки: Польща й Україна після Другої світової війни", яка була передана до Центру керівницею дослідження Анною Вилегалою.

Зустріч відбудеться у форматі peer-групи за модерування психотерапевтки. До участі запрошуємо в першу чергу інтерв’юерів та інтерв’юерок, які мали досвід роботи з темами насильства у різний час та в різних географіях. Аби оптимально організувати нашу роботу, просимо потенційних учасників та учасниць заповнити коротку форму.

Фасилітаторка зустрічі: Оксана Наконечна – травматерапевтка (EMDR терапія), тренерка з Кризової психології, координаторка Кризової психологічної служби Львова, голова правління EMDR України.

Семінар проходитиме українською мовою. Участь безкоштовна. Учасників і учасниць забезпечуємо кава-перервами та обідом.

З додатковими питанням звертайтеся до координаторки проекту "Міські розповіді" Наталі Отріщенко [email protected].

Семінар відбувається у рамках програми [роз]архівування. Вона має на меті популяризацію збірок та колекцій Міського медіаархіву. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти наші колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, а також опрацювання зібраних Центром матеріалів, які б у атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні-історичні збірки.

Фасилітаторка зустрічі

Оксана Наконечна

травматерапевтка (EMDR терапія), тренерка з Кризової психології, координаторка Кризової психологічної служби Львова, голова правління EMDR України

Зображення

Верхнє: Відкриття виставки Нікіти Кадана "(не)означені"