Re(kn)own: Регіон(и) зсередини

Re(kn)own: Регіон(и) зсередини

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27-30.6.2024

Асоціація досліджень Центральної, Південно-Східної, Східної Європи, Балтії, Кавказу, Центральної та Північної Азії у глобальному діалозі RUTA запрошує до участі у своїй першій конференції, яка відбудеться в Карпатах, 27-30 червня 2024 року. 

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну і як реакція на жахливе насильство, виникли нові зв'язки солідарності та обміну знаннями. Щорічна конференція RUTA має на меті використати цей історичний момент і підтримати нову дискусію, дослідження та співпрацю.

Маючи на меті розвивати дискусії між дисциплінами, RUTA вважає, що недостатньо використовувати об'єднуюче означення (чи то "пострадянський", "посткомуністичний", "постсоціалістичний", "Євразія", "Новий Схід", "Глобальний Схід" та інші), звертаючись до цього соціально-історичного та демографічно різноманітного і динамічного простору. Таким чином, під регіоном(ами) розуміється територія, що постійно змінюється під впливом імперського, колоніального та національного насильства, а також солідарності, транснаціональних зв'язків та культурних обмінів.

Цьогорічна конференція має назву "Re(kn)own: Регіон(и) зсередини". Захід має на меті відновити процес творення знань у регіоні(ах) та про регіон(и) і поставити регіон(и) у центр епістемічних дебатів. Засновуючи Асоціацію та її щорічну конференцію в Україні, RUTA досліджує, як практика творення знання вкорінена в нашому регіоні (регіонах), тілах, матеріальних і життєвих реаліях. 

RUTA запрошує подавати доповіді, які залучають регіон(и) у їхньому культурному та географічному розмаїтті, а також  транснаціональні та порівняльні підходи, що позиціонують регіон(и) у глобальних дискусіях. Конференція вітає пропозиції з різних академічних, мистецьких та громадських практик. До участі запрошуються дослідники з гуманітарних, соціальних, краєзнавчих та міждисциплінарних дисциплін, а також практики у сфері організації громад, медіа, журналістики, екології, національного та міжнародного права, музеїв та інших інституцій пам'яті, архівів, перформативних та візуальних мистецтв. Також вітаються виставки, кінопокази, дискусії, п'єси та інші форми участі в конференції. RUTA особливо заохочує міжрегіональні панелі, які сприятимуть діалогу між науковцями як з регіону (регіонів), так і з-поза нього (них).

Запрошуємо до участі в обговоренні наступних питань, хоча і не тільки, стосовно теми конференції:

  • Як ми можемо ініціювати, зміцнювати та підтримувати нові академічні та громадські мережі в регіоні(ах) та за його межами?
  • Як ми можемо спільно шукати відповіді на епістемічні виклики регіону(ів), такі як недоступні архіви, невизнані утиски та проблеми краєзнавчих студій?
  • Як ми можемо просувати соціально відповідальні, неекстрактивістські та епістемологічно репаративні дослідницькі методології та практики в регіоні(ах) та за їхніми межами?

Конференція пройде в Карпатах у місці, оснащеному бомбосховищами на випадок повітряної тривоги. Під час конференції будуть неухильно дотримуватись усі державні та місцеві правила щодо безпеки та порядку. З міркувань безпеки місце проведення та логістика будуть повідомлені зареєстрованим учасникам ближче до дати проведення конференції. 

Заявки на участь у панельних дискусіях та круглих столах необхідно подати до 15 березня 2024 року

Підтвердження про прийняття буде повідомлено не пізніше кінця березня 2024 року. 

Індивідуальні доповіді

  • Анотація доповіді (максимум 300 слів); 
  • Біографія (не більше 100 слів).

Панельні дискусії (що складаються з трьох доповідей) та круглі столи (з максимум шістьма учасниками)

  • Тези доповіді (максимум 300 слів);
  • Список учасників із зазначенням назв доповідей та тез доповідей (кожна доповідь не більше 300 слів);
  • Біографія кожного учасника (максимум 100 слів на кожного учасника).

Мистецькі заходи

  • Опис проєкту (максимум 500 слів). Будь ласка, додайте інформацію про необхідне обладнання та вимоги до декорацій. Пріоритет буде надано проєктам, які відповідають критеріям здійсненності.
  • Біографію кожного учасника (максимум 100 слів на учасника).

Кількість грантів на проїзд, на які можуть претендувати учасники, що потребують фінансової допомоги та не мають інституційного фінансування, буде обмежена.  Громадяни України, які наразі проживають в Україні, будуть звільнені від сплати організаційного внеску у 2024 році. 

Будь ласка, подавайте свої пропозиції через вебсайт RUTA.

У випадку питань та пропозицій ви можете звернутись за електронною адресою: [email protected] 

Асоціація країн Центральної, Південно-Східної, Східної Європи, Кавказу та Північної Азії у глобальному діалозі RUTA

RUTA просуває та підтримує дослідження Центральної, Південно-Східної, Східної Європи, Балтії, Кавказу, Центральної та Північної Азії. Асоціація зростає з епістемічних спільнот та мереж солідарності, сформованих у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, сприяє підвищенню обізнаності та залученню до проблем різноманітності, рівності та справедливості в академічних колах і наукових дослідженнях. 

Асоціація прагне очолити та посилити дискусії, що стосуються регіону(ів), роблячи їх доступними для місцевих науковців та зміцнюючи їхні зв’язки з академічними колами та установами їхні зв’язки з науковцями та інституціями в усьому світі. RUTA сприяє критичним дослідженням щодо імперської та колоніальної спадщини, яка сформувала регіон(и), спираючись на знання та досвід постраждалих суспільств, а також стимулюючи соціальну відповідальність. Асоціація буде сприятиме дебатам, що ведуть до епістемічних і культурних репарацій та реституції.

  • img

  • img