Цикл презентацій

Цикл презентацій "Міжвоєнна Европа від Парижа до Дрогобича"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15 - 17 вересня 2011

Центр міської історії, Львів

У рамках XVIІI Форуму Видавців у Львові відбувся цикл презентацій від видавництва "Критика".

15 вересня, 12.00–13.00
Презентація видання перекладу книг Анджея Хцюка "Атлантида" та "Місяцева земля"

Мемуарні напівоповідання-напівесеї польського письменника Анджея Хцюка (1920–1978), який народився в Дрогобичі, але змушений був покинути батьківщину після совєтського вторгення 1939 року, вперше побачили світ у Лондоні: "Атлантида" – 1969 року, "Місяцева земля" – 1972 року і, здобувши відразу визнання читачів та нагороди польських еміґраційних осередків, витримали відтак кілька перевидань. Написані з теплим гумором і щемким сумом, ці щирі та барвисті розповіді про "Велике Князівство Балаку", як письменник називає міжвоєнну Галичину, постали передовсім із потреби повернутися туди, куди повернутися годі: події ХХ століття перетворили край Хцюкової молодости на історичну Атлантиду, затоплену в часі. Отож повернення можливе хіба що в спомині, у ностальгійній оповіді про той триб життя галицьких міст і містечок, що витворювався століттями завдяки сусідству різних народів, культур і релігій. А нашому читачеві українське видання цих "дрогобицько-львівських" спогадів дає змогу долучитися до незвичного та несподіваного, "інакшого" погляду на "іншу" Україну.

Модератор – Юрко Прохасько.

Мовці: Григорій Грабович (головний редактор видавництва "Критика"), Андрій Мокроусов (директор видавництва "Критика"), Наталка Римська (перекладач видання), Богдана Матіяш (редактор видання), Боґуміла Жонґоллович (дослідниця творчості А. Хцюка).

17 вересня, 16.00–17.00 Презентація книги Володимира Єрмоленка "Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час"

Монографію молодого київського історика філософії Володимира Єрмоленка, що він нині захищає докторську дисертацію в Школі високих студій суспільних наук (Париж), присвячену творчості Вальтера Беньяміна (1892–1940) – одного з найупливовіших філософів ХХ століття. Автор оглядає засадничі топоси Беньямінового мислення, серед яких образи оповідача, фланера та колекціонера, теми міського простору та його трансформацій, пам’яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Крізь призму мислення та життя Беньяміна дослідник намагається робити своєрідні фотознімки епохи, передусім німецької та французької гуманістики 1920-х – 1930-х років. Окрім самого Беньяміна, на сторінках монографії з’являються й інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Араґон, Гайдеґер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер; аналіз їхніх поглядів також служить опрацюванню головної теми книжки: парадоксального переплетення сучасности й архаїки в інтелектуальній атмосфері міжвоєнного часу. Видання щедро ілюстроване портретами згадуваних осіб, репродукціями модерного мистецтва та паризькими світлинами Ежена Атже, що їх досліджував Вальтер Беньямін у своїх філософсько-естетичних студіях.

Модератор – Андрій Мокроусов

Мовці: Григорій Грабович (головний редактор видавництва "Критика"), Андрій Мокроусов (директор видавництва "Критика"), Богдана Матіяш (редактор видання).

Організатори:
Видавництво "Критика"
Центр міської  історії Центрально-Східної Європи