Міська ідентичність і мистецтво. Розмова з Андрієм Бояровим

Міська ідентичність і мистецтво. Розмова з Андрієм Бояровим

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.3.2022, 18:30

Історичний комплекс НМЛ Андрея Шептицького, постійна експозиція "Українське мистецтво ХХ століття", Львів, Драгоманова 42

Запрошуємо на зустріч "Міська ідентичність і мистецтво. Розмова з Андрієм Бояровим", на якій спільно переглянемо відеоісторію про львівського художника Андрія Боярова та порозмовляємо про репрезентацію, мистецтво та пост-модерну естетику.

Свого часу Андрій відійшов від звиклої для львівських художників практики репрезентації чи малювання і звернувся до фотографії як інструменту створення абстрактних чи наративних історій. Під час зустрічі ми обговоримо формування мистецького методу Боярова, експерименти та мережі знайомств у різних мистецьких середовищах Європи. Також поміркуємо, чи існує такий феномен як "львівський художник" і як на творчість впливають місто, простір та невидима історія.

post picture

Андрій Бояров

Медіа-художник, дослідник львівського та українського авангарду, незалежний куратор та архітектор. Як куратор тісно працює із темою львівського авангардного та модерного мистецтва. Курував виставки у Muzeum Sztuki (Музеї Мистецтва) в Лодзі (2017-2018): “Монтажі. Дебора Фоґель і нова легенда міста” (виставка здобула нагороду Sybilla) та “Експеримент! Львівські майстри фотографії початку ХХ століття та їхні послідовники у Польщі та Україні у ХХ-ХХІ століттях”. Андрій Бояров є перекладачем та редактором монографії Пйотра Лукашевича про львівське об’єднання митців “artes”.

Щоб відвідати подію, будь ласка, зареєструйтесь.

Відеоісторія була створена у межах проєкту "Місто та мистецтво на межі". Під час цього проєкту ми дізнавались, що читали і на кого дивилися молоді художники Львова пізніх 1980-х, куди вони їздили за досвідом і підтримкою. Як наслідок, реалізуючи метод конструювання "людини – міста – історій" ми хотіли виявити та теоретизувати практики мистецького концептуалізму, що існували у Львові наприкінці 1980-х - початку 1990-х років.

Цією зустріччю продовжуємо серію подій "(Пере)творені розповіді", що має на меті в діалозі з дієвцями творчого середовища актуалізувати та контекстуалізувати мистецькі процеси, явища та практики. Кожна розмова – (пере)творена розповідь – допомагатиме простежити, як митці та мисткині позиціонували себе у світі мистецтва, яким бачили своє місце у символічній топографії "Сходу та Заходу", як взаємодіяли між собою та творили культурний ландшафт міста. Зрештою, як місто та міські простори – місце та не-місце – впливали на творців мистецьких процесів, та які взаємовпливи, зв’язки та наративи вибудовувались між ними. 

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Андрій Бояров, Без назви, 2004

Портрет Андрія Боярова: Маріуш Ґузек