События за день

Кінопогляд. Нью-Йорк
7 Февраль 2018

7 лютого о 18.30 запрошуємо на перегляд фільму "Громадянка Джейн: боротьба за місто" ("Citizen Jane: Battle for the City"), 2017. Це перший кінопоказ з серії "Кінопогляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках". 

Джейн Джекобз (1916-2006) – впливова і прогресивна письменниця, яка відома хоча б тим, що практично сама дала початок потужному америкнському рухові урбанізму, засади якого продовжують впливати на дискурс про місто і до сьогодні. Успішна журналістка у часи, коли жінка мало на що могла вплинути у фахових архітектурних чи містопланувальних колах, Джекобз написала свою фундаментальну працю "Життя і смерть славетних американських міст" (The Life and Death of Great American Cities). Її дослідницька діяльність супроводжувалася бурхливою громадською активністю, яка показала, як небайдужі громадяни можуть протидіяти владі, відстоюючи свої райони. Ця документальна стрічка, відзначена високими нагородами, показує легендарну боротьбу 1960-х р.р. між Джекобз і безжальним "генеральним архітектором і королем містобудування" Нью-Йорка Робертом Мозесом, вирішальну битву, яка мала визначити майбутнє нижнього Мангеттена.

"Кіно-погляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках" –  серія кінопоказів, які проходитимуть з лютого до червня. Один раз на місяць ми будемо переглядати і обговорювати фільми про архітектуру через призму американського кіно.

Тріумфальний і трагічний. Американський досвід формування архітектурних напрямків, містопланування і проектування в епоху модернізму і пост-модернізму в кіно і хвалили, і ганили. Наша нова серія кінопоказів "Кінопогляд" досліджує, відзначає і розпачає над візуальною спадщиною американського суспільства. Один раз на місяць кінопоказ пропонуватиме інтерпретацію американських прикладів сучасної архітектури, містобудівництва (і місто-демонтажу), а також інші пов’язані теми. Дискусії після показів переноситимуть теми, яких торкнулися показані стрічки, у локальний контекст. Фільми із цього циклу подають неймовірний спектр способів реалізації американської забудови, втілення якої випливає із вкрай різноманітних кліматичних, регіональних, політичних, суспільно-економічних і культурних умов. Автори фільмів розкривають свої теми у багатогранних захопливих стилях – від чітко медитативних до хаотичних. Глядачі поринуть у силу-силенну різних середовищ та познайомляться із сучасними підходами і типами сприйняття американцями своїх просторів і місць. Щиро сподіваємося, що погляди і цінності, представлені у цих стрічках, сформують і доповнять ваше сприйняття бурхливого перехідного суспільства та дозволять по-новому поглянути на саму Америку.

Куратор кінопоказів – Пітер Бейджер, стипендіат 2018 р. дослідницької стипендії ім. Фулбрайта в Україні, на даний час досліджує архітектурну спадщину та ідентичність Львова. Він автор творів, редактор і документаліст із Сан-Франциско.

Координаторка програми - Ольга Заречнюк.