Baza danych "Urbanistyczne obrazy"

Projekt powstał w celu zebrania i opracowania obrazów urbanistycznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej wytworzonych za pomocą grafiki sztychowej i fotografii, oraz pocztówek.

Wybrane obiekty

Atrakcja "Siurpriz" ("Niespodzianka") w Parku kultury

Miasto: Lwów
Data: 1984
Атракціон «Сюрприз» у парку культури ім. Б. Хмельницького, навпроти Палацу молоді «Романтик». Атракціон було розраховано на дію відцентрової сили на людину. Після того, як відвідувачі займали свої місця на круговій платформі, вона починала швидко обертатись і, поволі, піднімалась майже у вертикальне положення. Але відцентрова сила міцно притискала людину до стінки платформи.
Numer identyfikacyjny: 06123
Miasto: Lwów
Data: 1984
Format: 12x9 cm
Autor: Oleksandr Wołkow
Wydawca: Niepublikowane
Status prawny: Oleksandr Wolkow
Obiekt i słowa kluczowe: Park, rozrywki, atrakcje, ludzie

Rosyjscy żołnierze na placu przed lwowskim dworcem

Miasto: Lwów
Data: 1914-1915
На зображенні представлено, вірогідно, вхід російських військ до Львова. 3 вересня 1914 р. австрійське військо залишило Львів, до міста увійшла 42 піхотна дивізія російської армії на чолі з генерал-лейтенантом фон Роде. Російське військо залишило Львів 22.06.1915 р., відступаючи перед австро-угорськими арміями, зокрема, 2-ю армією під командуванням генерал-полковника Едуарда Бьом-Ермоллі. Поштівка за №266 походить з великої серії часів І світової війни, за характером зйомки, кутом зображення, улюбленими мотивами автора, особливостями композиції, а також враховуючи, що прізвищем фотографа сигновані дві поштівки цієї серії, можна припустити, що серія московського видавництва Хромова і Бахраха виконувалася фотографом С. А. Корсаковим. Це велика серія, документуюча перебування російських військ у Галіції; зафіксовано, що безпосередньо до Львова стосуються зображення №№ 219 та 265-279.
Numer identyfikacyjny: 03451
Miasto: Lwów
Data: 1914-1915
Format: 90х140 mm
Autor: S. Korsakow
Wydawca: Khromow I Bachra, Moskwa
Status prawny: Ihor Kotłobułatow
Obiekt i słowa kluczowe: Lwowski dworzec, plac, żołnierze

Niemiecki wojskowy na tle Uniwersytetu Lwowskiego

Miasto: Lwów
Data: 1941-1944
На зображенні німецький офіцер з жінкою, сфотографований біля входу до парку Костюшка, ще ознакованим декоративною стелою з декором.
Фоном слугує вулиця Маршалштрассе (Marschallstrasse, давня Маршалковска, тепер вул. Університетська) та споруда давнього Галицького сейму - в часи німецької окупації міста тут був розташований Департамент юстиції.
Тепер це Львівський національний університет ім. І. Франка.
Numer identyfikacyjny: 03447
Miasto: Lwów
Data: 1941-1944
Format: 15х10 sm
Autor: Nieznany
Wydawca: Niepublikowane
Status prawny: Wolodymyr Rumiancew
Obiekt i słowa kluczowe: Wojskowy, kobieta, uniwersytet, park, stela

Stela na ulicy Pasicznej

Miasto: Lwów
Data: 1969
9 липня 1969, декоративна стела, установлена з нагоди 50-річчя Комсомолу УРСР на проспекті Ленінського Комсомолу (так давня вул. Пасічна називалась у 1964-1990 рр., тепер їй повернуто історичну назву). Авторство стели невідоме; загальною практикою було виготовлення такого роду декоративних елементів студентами відділу живопису училища прикладного мистецтва ім. І. Труша (тепер це коледж) або студентами інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер це Академія) або ж художниками - монументалістами Художнього фонду (тепер не існує). В даному випадку автором стели, скоріше за все, враховуючи місце розташування стели у Львові, був художник з Худфонду або член Спілки художників УРСР.
Numer identyfikacyjny: 00825
Miasto: Lwów
Data: 1969
Format: Nieznany
Autor: Nieznany
Wydawca: Nieznany
Status prawny: Centralne Państwowe Archiwum Filmowe Ukrainy imienia G. S. Pszenycznogo, Kijów
Obiekt i słowa kluczowe: Prospekt Komsomołu Lenina, budynki, ściana dekoracyjna, młodzież

Kaplica

Miasto: Lwów
Data: 1860-1870
Po zachodniej stronie Domu Inwalidów w latach 1858–1863 architekt Teofilus Hansen zbudował kaplicę założoną na planie krzyża greckiego. Kaplicę upiększaly posągi dwunastu apostołów wykonane przez Cypriana Godębskiego i Abela Marię Periera.
Numer identyfikacyjny: 00592
Miasto: Lwów
Data: 1860-1870
Format: 10х14 cm.
Autor: Józef Eder
Wydawca: Wydawnictwo "Centr Europy", Lwów
Status prawny: Naukowa biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrainy, Lwów
Obiekt i słowa kluczowe: Kaplica, Dom Inwalidów Wojskowych

Zapraszamy do współpracy

Zasadą realizacji projektu jest otwartość i ogólna dostępność informacji, stąd też każdy, kto jest zainteresowany bądź posiada dodatkowe informacje o konkretnych materiałach wizualnych, może pomóc nam w ich opisie. Poniżej przedstawiamy materiały, w opisie których potrzebujemy Państwa pomocy: