Проект WOW Amsterdam: голкотерапія для депресивних районів

Проект WOW Amsterdam: голкотерапія для депресивних районів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Кейс Ван Райвен

27.8.2015, 19:00

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Що робити з конструктивістськими спорудами, в яких раніше діяли великі інституції, а сьогодні працюють офіси невеликих фірм? Як переосмислити функції і призначення будівель, які будували для забезпечення процесів, не потрібних сьогодні? Про це в межах "Днів модернізму у Ратуші" розкаже урбаніст з Амстердаму Кейс Ван Райвен.

Сьогодні в Амстердамі проживає більше 800 000 мешканців. Місто дуже швидко зростає. Це великий лоґістичний, фінансовий, культурний і, ясна річ, туристичний центр Нідерландів та усієї Європи. Водночас вражає, що саме тут можна знайти величезну кількість незайнятих, спорожнілих споруд (від закинутих шкіл до заводів і фабрик, що більше не діють). Трансформація цих пустих урбаністичних просторів сьогодні є пріоритетом і місцевої, і державної політики. Адже саме переосмислення функцій цих споруд дозволить підтримати амбіції Амстердаму стати центром інновацій та сучасного мистецтва, а також знайти можливість комфортного проживання для митців, студентів тощо.

Проект "WOW Amsterdam" втілюється в одному з депресивних районів міста, зведеному в 50-их роках в дусі конструктивізму. Сьогодні тут утворився один з потужних міських культурних центрів, мешканці якого тісно співпрацюють з іншими жителями цієї ділянки – еміґрантами з Марокко та Туреччини.

Детально про виклики та успіхи "WOW Amsterdam" розкаже куратор проекту Кейс Ван Райвен.

Кейс Ван Райвен

протягом тридцяти років працює в Амстердамі як координатор, відповідальний за розвиток та зміни великих міських просторів, таких, як новий берег Амстердаму. Незалежний радник та ініціатор проектів, які надають креативних стимулів районам міст. Працював над реконструкцією столиці Нікараґуа (Манаґуа), яка була зруйнована землетрусом. Автор книг про міське планування, викладає у багатьох університетах. Засновник аґенції “Kees van Ruyven Stadsontwikkeling”. Співавтор книги “Львів – місто парадоксів” (2014).

Надєжда Ніліна

провідна викладачка модулю “Проблеми урбанізму” Московської архітектурної школи МАРШ (незалежна школа, що тісно співпрацює з London Metropolitan University). Архітектор, урбаніст, громадська діячка. Вчилася у школі дизайну “Parsons” Массачусетського технологічного інституту. Багато років працює у США та в Європі. Працювала в бюро “KCAP Architects & Planners” (Ротердам), де керувала проектами з містобудування. Працювала незалежним консультантом ЮНЕСКО, належить до Міжнародної спілки міського та регіонального планування ISOCARP.

За підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.

Зображення

Верхнє: Marcel van der Burg